GALAVEČER CE·ZA·AR 2015

Opäť ste si mohli vychutnať večer plný kvalitnej architektúry. To najzaujímavejšie zo slovenskej architektonickej scény za rok 2015 sa Vám predstavilo počas slávnostného galavečera. Víťazi Ceny v jednotlivých kategóriách boli vyhlásení 7. októbra 2015 v Starej Tržnici. Pre tých, ktorí s nami nemohli byť priamo v centre diania bol pripravený priamy prenos na Dvojke o 20.05hod. Galavečerom vás sprevádzali moderátori Adela Banášová a Matej Cifra.

Záznam z galavečera si môžete pozrieť v archíve RTVS na: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9524/77320

TÝŽDEŇ SÚČASNEJ SLOVENSKEJ ARCHITEKTÚRY

Výber nominovaných diel bol odprezentovaný formou krátkych dokumentov v cykle s názvom „Týždeň súčasnej slovenskej architektúry“, ktoré vám spestrili niekoľko večerov. To najzaujímavejšie ste mohli vidieť v cykloch:

INTERIÉR (streda 30. septembra o 19:45hod.)

skocek_martin skupil_atelier_yess smondrk vitko_kobak

BYTOVÉ DOMY (štvrtok 1. októbra o 19:45hod.)

andrej_alexy architekti_sebo_lichy cerno

OBČIANSKE A PRIEMYSELNÉ BUDOVY (piatok 2. októbra o 19:45hod.)

kukula liskova_sulo

EXTERIÉR A REKONŠTRUKCIA A OBNOVA BUDOV  (pondelok 5. októbra o 19:45hod.)

endorfine kleinert mihaly stydeny

RODINNÉ DOMY (utorok 6. októbra o 19:45hod.)

bradnansky_halada hormann_kopecky_kastel maros_fecik skocek_ilja

 

Slovenský architekt Štefan Moravčík hovorí: „Určite dvojciferné číslo z prihlásených stavieb môže byť ihneď publikované v popredných európskych architektonických médiách. A platí to aj pre viacero neocenených a nenominovaných diel. (Kritériá súťaže majú limity v počtoch, nedá sa oceniť všetko a výber je subjektovo – objektovým vzťahom). Mnoho diel aj mimo “shortlistu” je veľmi zaujímavých. Treba prísť na výstavu, naštudovať si ich, alebo ešte lepšie osobne ich navštíviť. Kvality riešení nie sú iba vo zvládnutí architektonickej formy, ale skutočne v celom širokom spektre architektonických, funkčných a sociálnych kritérií.“

Veríme, že i tento ročník sa stal tým nezabudnuteľným a spolu s nami ste si vychutnali stretnutie s architektúrou!